Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo grupy PoPoznaniu.

Śladami Powstania Wielkopolskiego - bezpłatny spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2021-12-28 ( wtorek )
17:00
Początek na skrzyżowaniu ulic Wielkiej i Żydowskiej (północno-wschodni róg Starego Rynku)

Przewodnik Jarek zaprasza na spacer po teatrze wydarzeń - miejscach związanych z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszone zostaną także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy w działaniach zbrojnych. Przemówią do spacerowiczów uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Ten spacer to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o powstaniu wielkopolskim.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Przypominamy, że spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.