Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem Dziarmy po prawej i okładką nowej płyty. Po lewej białe napisy informujące o wydarzeniu, pomarańczowe tło.

Dziarma - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-12-14 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Bohaterką wtorkowego spotkania z cyklu Premiera online będzie Dziarma. Z Justyną Dżbik-Kluge porozmawia o kulisach powstawania premierowego albumu "Dziarma", pierwszego longplaya w swojej karierze. To mocna i odważna pozycja, na której raperka pokazuje niejedno oblicze.

Dziarma, czyli Agata Dziarmagowska, jest jedną z najbarwniejszych i najaktywniejszych raperek w Polsce. Swoją karierę zaczęła, biorąc udział w kilku programach muzycznych, w tym w "Idolu" oraz "Mam Talent". Wraz z premierowymi utworami, z miejsca stała się jedną z czołowych reprezentantek kobiecego rapu w Polsce.

Na nowej płycie raperka łamie tabu, mówi, co myśli, nie stroniąc od ciętego języka. Słuchacz odkryje również nieznaną do tej pory, wrażliwą stronę artystki. W autorskich utworach Dziarma jest szczera do bólu, rozpycha się łokciami w świecie mocno zdominowanym przez mężczyzn i celnie komentuje otaczającą ją rzeczywistość. To wszystko przy wysokiej jakości muzycznej i lirycznej. Co więcej, artystka na albumie eksperymentuje z różnymi brzmieniami oraz własnym wokalem. Do współpracy Dziarma zaprosiła przedstawicieli polskiej sceny rapu: Hodaka, Szpaku oraz Kizo, a także niemiecką raperkę Haiyti, której jest fanką. Za produkcję albumu odpowiadają @atutowy, 2latefor x The Returners, 2K, beM8s, Hugz, megot i SHDOW.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com