Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Niemal całą białą grafikę wypełniają duże czarne litery, składające się na cytat, umieszczony także mniejszymi literami mniej więcej pośrodku grafiki, blisko jej prawego brzegu. Cytat brzmi: "Jeżeli artyści zachodni nie mają nic do powiedzenia za pośrednictwem swoich dzieł, jest to ich sprawa, my tworzymy, żeby wpływać na społeczeństwo".

Sztuka w ciemno: Sami o sobie - warsztaty sensualne

2021-12-13 ( poniedziałek )
17:00
CK Zamek, Sala Wystaw, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Warsztaty sensualne towarzyszące wystawie "Kongijczyków portret własny. Malarstwo kongijskie 1960-1990".

Opowiadanie siebie po swojemu to jedna z ważniejszych rzeczy, które kształtują naszą tożsamość. Decydując się na użycie określonych słów, dołączając do tego wybrane gesty, zawołania, ruchy - możemy autonomicznie zaznaczać sobą przestrzeń. Każdy i każda tego potrzebuje.

W ramach warsztatu przyjrzymy się temu, czym jest stereotyp, jak funkcjonuje nasz umysł, gdy słyszymy o Obcym/Innym oraz podyskutujemy o tym, jak ważna jest samodzielność i samostanowienie. To wszystko przy okazji opowieści o niezwykłej wystawie kongijskich artystów i artystek.

Tradycyjnie na warsztat zapraszamy każdą i każdego (w tym osoby z niepełnosprawnością wzroku), kto nie boi się doświadczać sztuki zmysłowo, ale... nie patrząc na nią!

  • prowadzenie: Bartek Lis, Magdalena Skowrońska
  • Sala Wystaw - zbiórka przed salą, bilety: 10 zł

Oferujemy asystę dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i/lub ruchu. Prosimy o wcześniejszy kontakt na adres e-mail: b.lis@ckzamek.pl

Przypominamy o konieczności okazania na wejściu certyfikatu zaszczepienia lub aktualnego - nie starszego niż 72h - testu na obecność koronawirusa lub zaświadczenia od lekarza o przechorowaniu covid (nie dalej jak 6 miesięcy przed datą warsztatu). Twórzmy bezpieczną przestrzeń dla wszystkich!

Bilety dostępne w: