Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie Artystek.

Koncert - Sopranissimo Grudniowo

2021-12-06 ( poniedziałek )
18:00
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Sopranissimo Grudniowo to propozycja muzyczna na długi, śnieżny wieczór ze znanymi i lubianymi melodiami w tle. Wydarzenie będzie świętem przed Świętami, pełne radości, dobrej muzyki i świątecznej aury. Koncert ten to rodzaj muzycznej wędrówki pośród najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej ale także polskich kolęd. W tę zimową podróż zabiorą Was utalentowane sopranistki.
SOPRANISSIMOSopranissimo to trzy śpiewaczki operowe, które swój wielki talent, pracowitość oraz umiejętności potrafiły połączyć w wyjątkowy muzyczny koktajl - urody, wspólnej pasji i harmonii. W październiku 2018 roku Sopranissimo zostało uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii "Odkrycie Muzyczne Roku". Repertuar artystek jest bardzo szeroki, począwszy od przebojów muzyki operowej,operetkowej, musicalowej, filmowej aż do popularnych piosenek lat 20-30 i współczesnych w niezwykłych aranżacjach.
Podczas koncertu tercetowi towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Filipa Chojnackiego. 
JOANNA HORODKOlaureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in.: Passau, Sycylia. Solistka teatrów operowych i muzycznych w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.
AGNIESZKA ADAMCZAKlaureatka konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na scenach między- narodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Występuje w warszawskim Och-Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence Mc Nally.
AGNIESZKA SOKOLNICKAsolistka wielu teatrów operowych w kraju m.in. Poznań, Szczecin, Łódz, Gdańsk i za granicą: Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg.

Bilety w cenach 59, 79, 109, 119, 129 i 149 zł (w zależności od miejsca).

Bilety dostępne w: