Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na grafice logo klubu Blue Note

Nowi Mistrzowie: The Creature - koncert

2021-11-29 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Laureaci Blue Note Poznań Competition (drugie miejsce w kategorii zespołowej 2021,  Przemysław Chmiel - pierwsze miejsce w kategorii solista-instrumentalista 2020) wystąpią z autorskimi kompozycjami lidera grupy - Artura Małeckiego. To muzyka inspirowana klasycznym jazzem, europejską sceną improwizowaną oraz współczesną muzyką klasyczną.

Zespół powstał w roku 2018, a tworzący go muzycy poznali się na wydziale jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Perkusista Artur Małecki to student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Łukasza Żyty i Wojtka Fedkowicza.

Przemysław Chmiel - saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Marcina Kaletki, laureat pierwszej nagrody na konkursie Blue Note Poznań Competition 2020 w kategorii solowej oraz drugiej nagrody w kategorii zespołowej (w roku 2018), laureat pierwszej nagrody na Novum Jazz Festival 2020, nominowany do Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2020 za płytę "Witchcraft".

Michał Aftyka - kontrabas, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Michała Barańskiego, laureat drugiej nagrody na Krokus Jazz Festiwal 2020, nagrody specjalnej na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2021, pierwszej nagrody na 12. Lublin Jazz Festival.

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:
o 18.00 - bezpłatne spotkanie warsztatowe dla młodych muzyków (zgłoszenia: klub@bluenote.poznan.pl)
o 20.00 - koncert (uczestnicy warsztatów - wstęp wolny)
po koncercie - jam session (wstęp wolny)

Bilety - 40 zł

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/