Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie Artysty.

Koncert Króla z materiałem z płyty Dziękuję

2021-11-28 ( niedziela )
20:00
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań

Zespół wystąpi w składzie:

  • Błażej Król - głos, gitara
  • Iwona Król - głos, instrumenty klawiszowe
  • Thomas Fietz - perkusja
  • Jan Migdal - gitara basowa
  • Monia Muc - saksofon

,,Dziękuję" czyli szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR.

W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów "Nielot", "Wij" (2015) oraz "Przez Sen" (2016), "Przewijanie na podglądzie" (2018) a także ostatniego albumu ,,Nieumiarkowania" (2019)

Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie" Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki" a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania" Król otrzymał Paszport POLITYKI. Jesienią 2019 roku singiel ,, Te smaki i zapachy" utrzymywał się przez 6 tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebójów Trójki.

Bilety w cenie:

Bilety dostępne w: