Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu członkowie zespołu.

Trio Poll-Varema-Poll - koncert w ramach Nostalgia Festival Poznań

20.11.2021
18:00

Trio Poll-Varema-Poll od ośmiu lat występuje w prestiżowych salach w Europie i Azji. Mari Poll to skrzypaczka i zwyciężczyni wielu międzynarodowych koncertów, która obecnie pełni funkcję koncertmistrzyni w Orkiestrze Opery Narodowej w Tallinie. Henry-David Varema to wiolonczelista uczący od 2001 roku muzyki kameralnej i nauki na wiolonczeli w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru. Przez wiele lat był członkiem Petersen String Quartet, z którym nagrał liczne płyty (wyróżnione między innymi ECHO Klassik) i występował w najważniejszych salach świata.

Mihkel Poll to czołowy estoński pianista, był rezydentem Estońskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej (ERSO) pod batutą Neeme Järviego. Odbył z nim liczne międzynarodowe trasy i nagrał album z I koncertem fortepianowym Artura Lemby. Koncertuje na całym świecie, w tym w takich salach jak nowojorskie Lincoln Center, Philharmonie de Paris czy londyńskie Wigmore Hall. W tym sezonie ma już za sobą serię koncertów w Niemczech, promujących jego płytę z koncertami Rachmaninowa i Tubina, zaś już w czerwcu zadebiutuje z orkiestrą na scenie Royal Festival Hall w Londynie. Koncert jest częścią trasy koncertowej promującej najnowszy album zespołu "Estonian Piano Trios", wydany właśnie przez DUX. Trio wystąpi w Warszawie w studio Polskiego Radia - RDC oraz w słynnych niemieckich salach Konzerthaus w Berlinie i Elbphilharmonie w Hamburgu.

Nostalgia Festival Poznań nie odbyła się w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 oraz przyczyn finansowych. W tym roku chcemy przypomnieć o jej muzycznej jakości, prezentując twórczość muzyków z północnej Europy. Nie organizujemy Festiwalu Nostalgia w pełnym wymiarze, chcemy ponownie przeżyć jego atmosferę podczas kameralnego koncertu wewnątrz uroczystej Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z agencją muzyczną SONORA przy wsparciu estońskiego Ministerstwa Kultury.

Bezpłatne wejściówki na koncert Poll-Varema-Poll Trio w ramach Nostalgia Festival Poznań będzie można otrzymać w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44) od 18.11 g. 10:00. Liczba wejściówek ograniczona.  Wejściówka jest jednoosobowa, jedna osoba może wziąć maksymalnie 2 szt.  

opr.sw