Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Fotografia Macieja Zakrzewskiego.

Spektakl Koda (a tribute) - Orlik/Leśnierowska

2021-11-18 ( czwartek )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

"Koda (a tribute)" - Orlik/Leśnierowska

Zatopiony w muzyce Krzysztofa Komedy spektakl "Koda (a tribute)" jest zarówno hołdem złożonym wybitnemu artyście i jego muzyce, jak i okazją do refleksji nad wielopoziomową relacją i nieprzerwaną rozmową dwojga poznańskich artystów - Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej. Powstał jako podsumowanie ich piętnastoletniej współpracy.

"Ta "rozmowa' ma wiele nieoczekiwanych brzmień, zwrotów i barw i - co dla mnie najważniejsze - wciąż jest wyzwaniem. (...) Koda ma znamiona premiery, która powinna zostać zapisana w historii, nie tylko dlatego, że formalnie stanowi ukoronowanie piętnastoletniej, intensywnej pracy duetu Leśnierowska - Orlik. Sama okoliczność premiery zawiera w sobie ambiwalencję - (...) nie pozwala zapomnieć o zbliżającym się finale pewnej epoki. (...) Struktura Kody rozpięta jest więc na osi czasu - jako rodzaj podsumowania w naturalny sposób odnosi się do przeszłości, ale czyni to w celu wypracowania nowego języka, czyli pójścia o krok dalej, w przyszłość."
(Anna Królica, taniecpolska.pl)

Spektakl znalazł się w "Najlepszy, najlepsza, najlepsze 2020" pisma "Teatr" (kategoria "Najlepszy spektakl taneczny w sezonie 2019/2020")

Choreografia: Janusz Orlik / Joanna Leśnierowska
Wykonanie: Janusz Orlik

Bilety w cenie 25 zł.

Bilety dostępne w: