Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Czarno-biała grafika. Rysunek mężczyzny z profilu z fajką w ustach. Po prawej stronie cytat: "My tylko decydujemy o tym, jak wykorzystać czas, który został nam dany."

Z ducha opowieści - wystawa grafik Darii Mielcarzewicz

2021-10-26 ( wtorek ) – 2021-11-14 ( niedziela )
CK Zamek, Hol Wielki, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Ona od lat czyta i rysuje, oni napisali jedne z ważniejszych książek w historii literatury światowej i polskiej. Wystawa grafik Darii Mielcarzewicz, towarzyszącą Poznaniowi Poetów.

"Zaczęło się od Gombrowicza. Podczas lektury "Dzienników" Daria stwierdziła, że fajnie byłoby jedną z wielu intrygujących myśli Gombra utrwalić w graficznym projekcie, by lepiej ją zapamiętać. Potem zrodziła się myśl, że przyjemnie byłoby kojarzyć twarze ważnych, bliskich autorów, pisarzy, poetów, filozofów itd. Tak właśnie powstał pierwszy projekt i zrodziła się idea kolejnych. Grafiki zdobią przedmioty codzienne: koszulki, torby, plakaty, kubki, a także notesy, magnesy, pocztówki i inne artykuły."

Wszystko po to, by pisarze i ich fabuły stały się nam bliższe, by przypominać, że czytanie jest ważne. Pisarze i pisarki na projektach Darii stają się mniej papierowi, a cytaty poruszają tryby w naszej pamięci. Niektóre teksty są żartobliwe inne śmiertelnie poważne. Przypominają, że literatura to jednocześnie przyjemność, ale przede wszystkim nośnik cennych dla nas wartości.

Cytat pochodzi ze strony: sklepzcytatami.pl

_

Wstęp wolny.