Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie jednej z prac artysty.

Wystawa prac Igora Mikody - Remake/Remade

2021-08-19 ( czwartek ) – 2021-08-30 ( poniedziałek )
Milbrandt Medycyna Estetyczna, ul. Matejki 60/1, Poznań

Igor Mikoda to poznański artysta, który w 2020 roku uzyskał tytuł dr habilitowanego, jest profesorem na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Igor Mikoda zajmuje się rzeźbą, grafiką, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Człowiek jest w centrum jego twórczej ekspresji - jest i staje się przedmiotem i podmiotem kreacji. Tworzy formy figuratywne, realistyczne, jak i abstrakcyjne struktury przestrzenne. Grafiki to tajemnicze, mroczne i intrygujące wizje nadrealnych istot, animalistycznych stworzeń i surrealistycznych pejzaży. Jego prace to hybrydy - przenikanie się brył, struktur i gestu rysunkowego. Stara się pokazać twórczą wolność i plastyczność materii wyrwanej z kanonu, prezentuje nieskończone możliwości autonomicznej kreacji. Artysta odnosi sukcesy zawodowe w kraju oraz za granicą.

Wszystkich zainteresowanych Organizatorzy zapraszają do udziału w wernisażu. Podczas wydarzenia uprasza się o przestrzeganie aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

Podczas wernisażu będzie możliwość zakupienia koszulek, kosmetyczek oraz toreb z grafikami stworzonymi przez Igora Mikodę. 10% ze sprzedaży każdego produktu zostanie przekazane na osobiście wybrany przez Igora cel, dla Dorotki Wiśniewskiej

Wernisaż odbędzie się 19.08.2021 o 19:00.