Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Kobieta grająca na flażolecie.

XXI Międzynarodowe Warsztaty Flażoletowe

16.08 – 20.08.2021

Warsztaty muzyki tradycyjnej adresowane do zaawansowanych muzyków amatorów.

22-ga edycja Międzynarodowych Warsztatów Flażoletowych odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia pod kierunkiem Anne Girard Esposito - flecistki związanej z bretońską sceną muzyczną. Kształciła się klasycznie w grze na flecie, ale z czasem zainteresowała się również muzyką folkową z różnych zakątków świata. Grywa również na dudach, fortepianie czy akordeonie i tańczy. W 2018 roku uzyskała stypendium od francuskiego stowarzyszenia autorów SACEM, co umożliwiło jej indywidualną naukę u wirtuoza fletu irlandzkiego Johna Blake'a. Uczęszczała także na kursy prowadzone przez wybitnych bretońskich i irlandzkich flecistów. Współpracuje ze znakomitymi bretońskimi muzykami takimi jak Yvon Riou, Gilles Le Bigot, Jean-Michel Veillon lub Sylvain Barou. Nagrywała m.in. dla wytwórni Bémol Productions. Przez 10 lat uczyła tradycyjnej muzyki dzieci w Bretanii (Paimpol, Lannion i Carhaix). Publikuje, w języku francuskim i angielskim, artykuły/wywiady dla specjalistycznych czasopism poświęconych muzyce tradycyjnej.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Domu Bretanii. Uczestnicy otrzymają materiały nutowe i audio, które umożliwią im przygotowanie utworów. Zajęcia będą tłumaczone na język polski.

Zgłoszenia należy kierować do p. Wojciecha Wietrzyńskiego na adres: lwjkwietrzynski@gmail.com (tel. 508 897 341), opisując swoje doświadczenie muzyczne.

W warsztatach mogą uczestniczyć również muzycy grający na innych instrumentach folkowych: skrzypce, akordeon, drewniany flet poprzeczny, bouzouki, harfa celtycka, instrumenty perkusyjne, etc.

Zobacz www.dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/warsztaty/miedzynarodowe-warsztaty-flazoletowe