Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Katarzyna Bonda na zdjęciu.

Katarzyna Bonda - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-05-04 ( wtorek )
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Od tego cyklu wszystko się zaczęło. W 2007 roku Katarzyna Bonda, dziś bezdyskusyjnie najpopularniejsza autorka kryminałów w Polsce, zadebiutowała powieścią "Sprawa Niny Frank". Było to pierwsze spotkanie czytelników z zupełnie nowym w polskiej literaturze typem detektywa - profilerem Hubertem Meyerem zajmującym się tworzeniem portretów psychologicznych nieznanych sprawców. Wkrótce śledczy zyskał wśród fanów gatunku status postaci kultowej, a każda kolejna książka Katarzyny Bondy stawała się bestsellerem.

Pisarka długo kazała czekać fanom serii na kolejne śledztwa Huberta Meyera. Ostatnia z trzech opublikowanych dotychczas powieści, składających się na cykl, ukazała się niemal dekadę temu. Po prawie 10 latach psycholog policyjny powraca, a książka "Nikt nie musi wiedzieć" (Wydawnictwo Muza) trafi na półki księgarni już 5 maja. W przeddzień premiery Katarzyna Bonda będzie bohaterką spotkania autorskiego z cyklu Premiera online. Pisarka zagości w studiu Empiku, aby na żywo odpowiedzieć na pytania internautów oraz odkryć przed nimi kulisy pracy nad kryminałem. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom, a w trakcie każdej z nich internauci mają możliwość zadawania gościom pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com