Kultura w Poznaniu

Kalendarium

zdjecie-przedstawia-drewniany-domek-handlowy-stojacy-na-starym-rynku.

Majówkowy kiermasz na Starym Rynku

30.04 – 03.05.2021

Autorska odzież, ręcznie robiona biżuteria, regionalne przysmaki, cebulki kwiatowe - to wszystko i wiele więcej będzie można kupić w ramach kiermaszu handlowego "Majówka na Starym". Wydarzenie rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 3 maja. 

W majówkę w sercu miasta stanie ponad 40 stoisk handlowych. W drewnianych domkach będzie można kupić unikatowe artystyczne przedmioty - np. ozdoby z bursztynu, srebra, brązu, drewna i naturalnego rogu; odzież oraz galanterię z Nepalu, ceramikę toczoną na kole garncarskim, ręcznie wykonywane drewniane deski i całą gamę artykułów dekoracyjnych. 

Nie zabraknie także regionalnych smakołyków z różnych stron Polski. Będzie można skosztować m.in. wyrobów cukierniczych z Podlasia - w tym słynnych sękaczy i mrowisk, różnorodnych serów (podhalańskich, holenderskich, szwajcarskich, hiszpańskich), litewskich wędlin i pieczywa oraz kwasu chlebowego, produktów tatarskich, miodów pszczelich z przydomowej pasieki, owoców w czekoladzie, gofrów, kaw smakowych i wielu innych przysmaków. Na kiermaszu  będzie można także kupić rozmaite rodzaje alkoholi - począwszy od likierów, nalewek i wódek smakowych, przez miody pitne i śliwowice aż po polskie wina ekologiczne oraz piwa rzemieślnicze.

Więcej informacji

opr.sw