Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu widać omawiany album.

Fotograficzny splot historii miasta - rozmowa wokół książki fotograficznej "Synteza poznania"

2021-02-24 ( środa )
19:00
Barak Kultury, Aleje Marcinkowskiego 21, Poznań

"Niekiedy intencją fotografii jest przedstawienie sielankowości życia, koszmaru wojny, kruchej podstawy, na której opiera się świat, lub odrodzenia, swoistego katharsis" - piszą autorzy we wstępie do tego unikatowego albumu o Poznaniu.

Podczas spotkania online porozmawiamy między innymi o metodach pracy nad książką fotograficzną "Synteza poznania" zbudowaną ze zdjęć archiwalnych i współczesnych, warsztacie pracy fotografa dokumentującego miasto, potrzebie tworzenia archiwów fotograficznych oraz oswajaniu się z miastem poprzez fotografię.

Spotkanie z Mateuszem Kiszką poprowadzi Karol Szymkowiak - fotograf, kurator "Kolekcji Wrzesińskiej", członek ZPAF

Rozmowa odbędzie się na facebooku Baraku Kultury.

W trakcie wydarzenia możliwość kupienia "Syntezy poznania" w promocyjnej cenie na stronie sklepu Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

KONKURS
Uczestnicy spotkania online będą mogli na bieżąco zadawać na czacie swoje pytania, a autor najciekawszego z nich otrzyma NAGRODĘ w postaci książki fotograficznej "Synteza poznania".

------
Autorzy albumu:
Marta Buczkowska- absolwentka fotografii na UAP, grafik‑projektant w Wydawnictwie Miejskim Posnania. Miłośniczka fotografii zarówno współczesnej, jak i tej sprzed dekad.
Mateusz Kiszka - absolwent ASP w Poznaniu na kierunku fotografia, artysta wizualny, kurator wystaw, instruktor ds. fotografii w WBPiCAK w Poznaniu. Organizator wystaw i konkursów fotograficznych.

Pokaż mniej