Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Lanberry na zdjęciu.

#EmpikMusicLive to cykl koncertów i rozmów z artystami wokół ich premierowych albumów. Gościem wydarzenia będzie Lanberry. Artystka zagra 30-minutowy koncert, podczas którego wykona utwory ze swojej najnowszej, trzeciej już płyty "Co gryzie Panią L?", najdojrzalszej i najbardziej intymnej w całej artystycznej karierze. Po występie opowie o swojej twórczości oraz odpowie na pytania internautów. Rozmowę poprowadzi Marcin Wojciechowski.

Na album składa się 11 utworów, a każdy z nich jest nie tylko potencjalnym radiowym hitem, ale i elementem przemyślanej, spójnej całości. Każda piosenka to fragment osobistej opowieści, którą snuje Lanberry. Płytę zapowiadały single "Zew", "Tracę" i "Plan awaryjny", który zwyciężył w konkursie "Premier" podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Album trafił na półki sklepowe i do serwisów streamingowych  23 października.

Lanberry jako członkini zespołu kompozytorskiego, w którego skład wchodzą również Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór i Małgorzata Uściłowska, była dwukrotnie nominowana do Fryderyka w kategorii Kompozytor Roku. Współtworzyła dwie zwycięskie piosenki polskich reprezentantek w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci - "Anyone I Want to Be" Roksany Węgiel oraz "Superhero" Viki Gabor. Jej single "Ostatni most" oraz "Gotowi na wszystko" nagrany wspólnie z zespołem Feel uzyskały w Polsce status platyny.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

Zobacz news.empik.com