Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na leśnym tle napis "Hunter".

Koncert zespołu Hunter

2020-10-03 ( sobota )
20:00
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

Kategoria: Muzyka

Hunter to marka sama w sobie na rodzimej scenie. Zespół tworzy muzykę z pogranicza rocka i metalu, z elementami klasycznymi nieprzerwanie już od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie - wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym "izmom". Dziś, po wielu setkach koncertów nadal trzymają się wyznaczonego dawniej kursu nie tracąc swojej charyzmy i zapału.
W ciągu 33 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych) a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt.
Wizytówką i siłą Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne, ale wspaniale skomponowane dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.

Zespół dziś tworzą:

  • Drak - gitara/wokal,
  • Pit - gitara, Saimon - bas,
  • Jelonek - skrzypce,
  • Daray - perkusja,
  • Letki - instrumenty perkusyjne

Bilety w cenie 70 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: