Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu artysta przy fortepianie.

Piotr Wyleżoł WeBand - koncert z cyklu Jazz Top w Blue Note

25.09.2020
20:00

W DNA tego zespołu tkwi kreatywność, twórcze podejście do muzyki, pasja i odwaga, stąd muzyka WeBand to istny fajerwerk stylów oraz zaskakująca świeżość pomysłów!

Grupa powstała powstał z inicjatywy pianisty Piotra Wyleżoła, który zaprosił muzyków o silnych, niezależnych osobowościach. Ideą było stworzenie przestrzeni do realizacji różnych muzycznych pomysłów i zebranie wszechstronnych muzyków o szerokich horyzontach, by muzyka mogła podążać właściwie w każdym kierunku. Filarem spajającym ma być po prostu frajda grania a nie realizacja autorskiej wizji muzyki jednego lidera.

Debiutancki album WeBandu - "Cavantina Session" powstał bardzo spontanicznie, decyzja o wejściu do studia zapadła właściwie z dnia na dzień jako efekt pewnej "chemii" która wytworzyła się między członkami zespołu po pierwszych koncertach.

Piotr Wyleżoł - od lat uznawany za jednego z czołowych polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Okrzyknięty cudownym dzieckiem kiedy w wieku 10 i 11 lat grał koncerty fortepianowe Haydna I Beethovena z orkiestrą filharmonii w Rybniku. Profesjonalną karierę rozpoczynał już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany, czy Ewy Bem. Wielokrotny laureat renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. Jazz Juniors, Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej, Jazz nad Odrą (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), Pomorska Jesień Jazzowa ("Klucz do kariery").

Więcej informacji

Bilety - 50 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/