Kultura w Poznaniu

Kalendarium

fotografia

Jeremy Pelt Quintet - Koncert przełożony!

25.09.2020
20:00

Koncert przełożony na 16.04.2021 i dalej na 25.09.2021 roku.

Zakupione bilety zachowują wazność.

Z powodu sytuacji epidemicznej w Stanach Zjednoczonych termin koncertu został zmieniony. Przepraszamy! Zakupione bilety zachowują ważność, bądź można je zwracać w punktach zakupu. Osoby, które kupiły bilety w serwisie Bilety24.pl otrzymają od sprzedawcy maila z informacjami na temat zasad zwrotów.

Koncert promujący najnowszy album jednego z najciekawszych trębaczy światowej sceny jazzu, wielokrotnego zwycięzcy plebiscytów "DownBeat" - "Jeremy Pelt: The Artist"! Obok lidera wystąpią czołowi muzycy z nowojorskiej sceny jazzowej.

Kariera Pelta nabrała tempa, kiedy w 1998 ukończył Berklee College of Music, zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band. Bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wśród nich występy i nagrania z takimi muzykami, jak: Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby Blue Bland, Ravi Coltrane, Frank Foster, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, Cedar Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Pelt często występuje u boku cenionych zespołów jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louisem Hayesem. Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych.

Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy Pelta w "The Wall Street Journal". Przez pięć lat z rzędu "DownBeat Magazine" i "Jazz Journalist Association" ogłaszały Pelta tytułem najlepszego trębacza roku!

Skład:

  • Jeremy Pelt - trąbka, 
  • Chien Chien Lu - wibrafon, 
  • Victor Gould - fortepian, 
  • Vincente Archer - kontrabas, 
  • Allan Mednard - perkusja

Bilety w cenie 75 zł.

Bilety dostępne w: