Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat przedstawia trzy książki nagrodzone w konkursie.

Posnaniana 2020. Wręczenie Nagród im. Józefa Łukaszewicza

2020-09-21 ( poniedziałek )
18:00
Taras Biblioteki Raczyńskich, Al. Marcinkowskiego 23

Nagroda im. Józefa Łukaszewicza, upamiętniająca postać dyrektora Biblioteki Raczyńskich w latach 1829-1852 i twórcy pierwszej monografii Poznania, przyznawana jest corocznie autorom najlepszych publikacji związanych ze stolicą Wielkopolski. Kapituła konkursu składa się z przedstawicieli poznańskiego środowiska kultury i nauki, a oceniając publikację bierze pod uwagę jej stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Poznaniem, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o mieście.

Uroczyste wręczenie nagród im. Józefa Łukaszewicza pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania odbędzie się 21 września o godz. 18.00 na Tarasie Biblioteki Raczyńskich. Autorom najlepszych książek o Poznaniu wydanych w 2019 roku nagrody wręczy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

Nagrodzone książki o Poznaniu wydane w roku 2019:

  • Filip Czekała, Tomasz Mikszo, Pewuka. Cud nad Wartą. Wydawnictwo Poznańskie, Poznań
  • Waldemar Łazuga, Portret rodziny z herbem we wnętrzu. Wydawnictwo Poznańskie, Poznań
  • Jarosław Mulczyński, Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy. Wydawnictwo Miejskie Posnania, Poznań.

opr.sw

Zobacz www.bracz.edu.pl/