Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat z informacjami o wydarzeniu, ze zdjęciem R.J.Palacio

R.J.Palacio - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-09-09 ( środa )
18:00-19:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem gościem będzie R.J.Palacio, autorka książki "Biały ptak" (Wydawnictwo Albatros). Rozmowę poprowadzi Justyna Suchecka, a przetłumaczy Taida Meredith. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie również tłumaczone na język migowy.

Niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia.
Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych. Historia opowiedziana w "Białym ptaku" przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę. Nawet jeśli jest się tylko dzieckiem.

W zorganizowaną przez R.J.Palacio akcję społeczną "Wybierz Dobro" (Choose Kind) włączyły się tysiące szkół, również szkoły polskie. W "Białym ptaku" autorka sięga do historii II wojny światowej, aby pokazać, że wartości, dzięki którym uratowano życie dziesiątkom tysięcy ludzi, są ważne także dzisiaj.

Zobacz www.facebook.com/events/966975967047340/