Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat. Na żółto białym tle napisy Garbary dawniej i dziś oraz data i godzina otwarcia.

Otwarcie Galerii w Bramie

2020-09-06 ( niedziela )
16:00
Galeria w Bramie, ul. Garbary 47

Jak piszą organizatorzy : "Garbary to nie sama ulica, ciąg komunikacyjny, zabudowany pierzejami wschodnią i zachodnią, ale wiele ciekawych historycznie i architektonicznie obiektów. Garbary mają swoją historię, istotnie wpisują się w tkankę miasta, ale mają też swoją teraźniejszość, czas obecny dokonujący się każdego dnia. Garbary to także ludzie, mieszkańcy, rzemieślnicy, restauratorzy i kupcy, właściciele galerii sztuki i zakładów pogrzebowych. To fascynujące miejsce na mapie Poznania.

W bramie kamienicy pod numerem 47 rozpoczyna działalność ogólnodostępna i bezpłatna dla odwiedzających galeria fotografii. W galerii będziemy pokazywali zdjęcia dokumentujące życie Garbar i Starego Miasta oraz jego mieszkańców, wykonywane pro publico bono przez okolicznych fotografów.Pragniemy umożliwić mieszkańcom i odwiedzającym wejrzenie w charakter, historię i współczesnośćrewitalizowanej obecnie części miasta. Zaczynamy wystawą zestawiającą obrazy dawnych Garbar ze spojrzeniem współczesnym.

Garbary dawniej i dziś wystawa fotografii Galeria w Bramie Poznań, Garbary 47 wernisaż w niedzielę 6 września 2020 o godzinie 16.00

Galeria powstała z inicjatywy mieszkańców, przy wsparciu CIL STARtownia STARomiejska, merytorycznej opiece Manufaktury Obrazów i pod patronatem Rady Osiedla Stare Miasto."

opr.sw