Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem prof. Bralczyka

Jerzy Bralczyk - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-08-19 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem gościem będzie Jerzy Bralczyk, autor książki "Do domu!!!" (Wydawnictwo Bosz).

Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio ZET). W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.
Bogato ilustrowany leksykon "Do domu!!!" autorstwa profesora Jerzego Bralczyka to kolejny po "Jeść!!!" i "W drogę!!!" przewodnik po słowach i ich znaczeniach. Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę - z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt!

To wspaniała książka dla wszystkich pasjonatów języka polskiego, którym miłe jest również urządzenie wnętrz.

Zobacz www.facebook.com/events/3242729692416770/