Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Nata & Evgeny - koncert z cyklu Solo na Szelągu

2020-06-19 ( piątek )
20:00-22:00
Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Kategoria: Muzyka

Czy słyszeliście o szofarze? To instrument dęty, używany w judaizmie. Jest rodzajem rogu, który dla nawiązania do historii ofiarowania Izaaka przez Abrahama, wykonywany jest z rogu baraniego. Szofar pojawia się w opisach biblijnych jako instrument, za którego pomocą ogłaszano ważne wydarzenia: zbliżanie się niebezpieczeństwa, rozpoczęcia lub zakończenie wojny, początek postu lub początek Nowego Roku.
Okazuje się, że świetnie można połączyć szofar z gitarą akustyczną, efektami elektronicznymi, rozmaitymi instrumentami perkusyjnymi i oczywiście hipnotycznym śpiewem o wyjątkowej barwie i technice. Czyli dokładnie takim, jakim dysponuje Nata Vakshynska. Duet ten wydobywa więcej różnorodnego brzmienia z szofara, niż ktokolwiek przed nimi - są ewenementem na skalę światową, naprawdę! Ich oryginalne kompozycje przenoszą ten instrument z dawnych czasów do świata współczesnej elektroniki.
Jeżdżąc po Europie ze swoimi programami muzycznymi, stale eksperymentują z formą performance. Prace nad tym projektem były przedstawiane na międzynarodowych festiwalach i innych wydarzeniach podczas tzw. "creating space performances".
Teraz te niezwykłe performatywne przestrzenie wykreują w miejscu tak samo niezwykłym. Zgadza się - w Ogrodzie Szeląg. Zapraszamy 19 czerwca. Koncert zaczynamy o 20:00, ale warto przyjść wcześniej - ilość miejsc ograniczona, odwrotnie proporcjonalnie do wyobraźni Naty i Evegenego 
Nata - vocal, perkusja, szofar, piszczałka;
Evgeny- autor muzyki, gitara, elektronika.

Więcej informacji

opr. sw