Kultura w Poznaniu

Kalendarium

baner

Koncert zespołu Royber Buda - w ramach cyklu Demostacja

2020-06-17 ( środa )
20:00
KontenerArt, ul. Ewangelicka, Poznań

Kategoria: Muzyka

Royber Buda to kwartet z młodym stażem, działający od czerwca 2017, tworzony przez profesjonalnych muzyków. Grają dźwięki z serca, z historią, związane zarówno z Wielkopolską jak i miejscami na świecie, które są bliskie twórcom Royber Budy. Wśród pieśni tradycyjnych wiele jest weselnych czy śpiewanych na wiosnę związanych ze starymi obrzędami i zwyczajami, znanymi w Polsce jak i tych endemicznych występujących np. tylko na Białorusi i Ukrainie. Ludowe teksty i melodie spotykają się z jazzową harmonią, świat wsi ze światem miasta i bardzo nam się to podoba.
Zespół tworzą:

  • Filip Chojnacki - piano, wokal
  • Kacper Grzanka - trąbka, skrzypce, elektronika, wokal
  • Malwina Paszek - lira korbowa, looper, wokal
  • Maciej Mustafa Giżejewski - instrumenty perkusyjne, wokal

Wstęp wolny.

_

Środy na KontenerART będą należeć do cyklu koncertów młodych zespołów organizowanych przy wsparciu finansowym w ramach projektu "Aktywator - kultura dla przestrzeni, przestrzeń dla kultury" tworzonego z dotacji z budżetu Miasta Poznania. "Demostacja to cieszący się powodzeniem cykl koncertów muzycznych wspierających młodych artystów, którzy otrzymują szansę prezentacji swoich umiejętności na scenie KontenerART.

Z nadesłanych wcześniej zgłoszeń, profejsonalne Jury składające się z praktykujących muzyków, producentów muzycznych i teoretyków muzyki wybrało 10 zespołów, które zagrają w ramach cyklu środowych koncertów Demostracja.

Wydarzenia organizowane przez Fundację Spotkanie i Tworzenie w ramach projektu "Aktywator - kultura dla przestrzeni, przestrzeń dla kultury", dofinansowany ze środków Miasta Poznania.

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 20. Warto przyjść wcześniej by zająć miejsce (maksymalna liczba widowni to 150 osób). Grafika kalendarza poszczególnych zespołów w załączniku.

_
opr.LT

Plakat