Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Spektakl gościnny - Być jak Elizabeth Taylor - UWAGA! SPEKTAKL ODWOŁANY!

2020-03-29 ( niedziela )
20:00
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

_

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood, która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie.

Autor sztuki, Jakub Przebindowski, podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Kostiumy do przedstawienia zaprojektował jeden z czołowych polskich projektantów Tomasz Ossoliński. Inspirowane latami 60-tymi i 70-tymi kreacje wnoszą klimat epoki oraz styl wielkich gwiazd kina tamtego czasu (wśród kostiumów, w których pojawia się na scenie Małgorzata Foremniak jest m. in. jedwabna Dżelaba ręcznie obszyta 117 kryształkami Swarovskiego, wykończona strusimi piórami czy płaszcz z organzyny ręcznie obszyty piórami marabuta i haftowanymi aplikacjami i biżuterią Swarovski).

"BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR" to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.

Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego. Przedstawienie prezentowane na Festiwalach teatralnych w m.in 22 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, Jesienny Festiwal Teatralny Nowy Sącz, Festiwal Teatralny Katowice, Piła, Siedlce i inne.

Obsada:

  • Elizabeth Taylor: Małgorzata Foremniak
  • Richard Burton: Paweł Deląg
  • Tony Slowers: Sambor Czarnota/ Jakub Przebindowski
  • Norma Perins: Martyna Kliszewska

Bilety dostępne przez ticketos.pl w cenach od 120 zł.

_
akt.LT