Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Członkowie zespołu na zdjęciu

The Fruitcakes - koncert UWAGA! KONCERT ODWOŁANY!

2020-03-12 ( czwartek )
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, Poznań

Zwrot biletów zakupionych w CIK: zwroty możliwe stacjonarnie od 25.03 lub po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

W erze dominacji elektroniki zwrócenie się w kierunku lat 60. i 70. - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Jednak w twórczości The Fruitcakes nie ma przypadku - to świadomy dobór środków, dzięki którym powstała wyjątkowa koncepcja zespołu wyróżniającego się na polskiej scenie muzycznej XXI wieku.

Oddając hołd klasyce rocka końca lat 60., czego dowodem są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej, The Fruitcakes jednocześnie nie odcinają się od współczesności. W muzyce grupy odnaleźć można odniesienia do zespołów, takich jak Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard czy Wilco. Zespół tworzy muzykę niesamowicie dopracowaną harmonicznie. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym wyszukanych smaczków i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał koncertowy.

Pod koniec 2019 roku zespół podpisał oficjalny kontrakt z wytwórnią [PIAS] Poland & Eastern Europe, więc trzecia płyta zespołu pt. "Into The Sun", której premiera planowana jest na marzec 2020 roku, ukaże się zarówno w Polsce, jak i w 16 innych krajach europejskich.

The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci materiału wyrazistego i złożonego w swojej strukturze. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom - słychać to
w każdej spośród dziesięciu kompozycji, które znalazły się na "Into The Sun", płycie, która ma nie tylko przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60' i 70' wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.

Bilety: 30 zł (w dniu koncertu 40 zł)
Bilety dostępne są online oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza i Domu Tramwajarza.

Zobacz www.facebook.com/events/503470560373704/