Kultura w Poznaniu

Kalendarium

baner

Koncert - Papa D - Największe przeboje. 35 lat na scenie

2020-03-06 ( piątek )
Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17, Poznań

Koncert jubileuszowy z okazji 35 lecia zespołu Papa D.

Naj Story, Maxi Singiel, Monaliza ("Nasz Disneyland"), Ordynarny Faul, Kamikadze, Królowa fal, Panorama Tatr,  Gdzie jest Ola, Ocean wspomnień (czyli -"szary wiruje pył"), Czarny Śnieg, czy Nietykalni - jak dużo prywatek, imprez i randek spędziliście przy tych piosenkach?

O zespole Papa D

Zespół Papa D powstał w 1984 roku pod nazwą Papa Dock. Pierwsze przeboje - "W 40 dni dookoła świata" i "Ordynarny faul", spotkały się z życzliwym przyjęciem publiczności. Na początku 1985 roku, grupa Papa D przemianowała się na Papa Dance.
Kolejnymi hitami stały się piosenki: "Kamikaze wróć", "Pocztówka z wakacji" i "Panorama Tatr". Latem 1985 wydana została debiutancka płyta zatytułowana Papa Dance (Savitor). Zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie przebojów z piosenką "Kamikaze wróć". Dzięki głosom publiczności zajął drugie miejsce.
W styczniu 1986 roku wokalistą zespołu został Paweł Stasiak. Z tego roku pochodzą przeboje: "Naj Story" (na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 3. miejsce w głosowaniu publiczności, jedyny przebój zespołu, który osiągnął 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III), a także: "O-la-la" oraz "Ocean wspomnień" (który zdobył tytuł Przeboju Roku w I programie Polskiego Radia). Wszystkie znalazły się na nagranej wówczas płycie zatytułowanej "Poniżej Krytyki". Pochodzi z niej również przebój "Maxi singiel" (1. miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987). Rok później na tym samym festiwalu zespół powtórzył sukces z piosenką "Nasz Disneyland" (1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988). Zdobył też nagrodę za wykonanie utworu "Nietykalni" (Bursztynowa Patera w koncercie premier). W tym roku ukazał się trzeci album - "Nasz Ziemski Eden". 
W latach 80 zespół Papa Dance dał prawie 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Był popularny w Niemczech, Czechosłowacji i Związku Radzieckim, gdzie na moskiewskim koncercie Papa Dance gościło 100 000 widzów. Pod koniec 1989 i w 1990 grupa koncertowała w USA - głównie w klubach polonijnych. W grudniu 1990 roku, podczas jednego z wyjazdów, zespół zawiesił działalność. 
Latem 2002 roku ukazał się singiel "Wszystko się zdarzy na plaży", który zwiastował powrót zespołu. W 2003 w serii wydawniczej "Złota Kolekcja" została wydana płyta "Naj Story", zawierająca największe przeboje grupy oraz jedno premierowe nagranie - "Zwykła historia". W 2005 roku nakładem firmy Warner Music Poland ukazał się album z nowymi piosenkami: "1 000 000 fanek nie mogło się mylić!". Największe przeboje z tej płyty, to: "Czarny śnieg", "Gdzie one są?" i "Bez braw na finał". 
Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Nowy etap zespół rozpoczął od promocji piosenki "Będziemy tańczyć". 

Obecny skład zespołu Papa D:

  • Paweł Stasiak- wokal
  • Jacek Szewczyk - gitara solowa
  • Waldemar Kuleczka - gitara basowa
  • Marcin Tywoniuk - instrumenty klawiszowe
  • Dariusz Piskorz - perkusja

Bilety w cenie 59 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: