Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Niedzielne atrakcje w Laboratorium Wyobraźni

2020-03-01 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

W Laboratorium Wyobraźni PPNT marzec zostanie przywitany... barwnie! Przed Wami zupełnie nowe warsztaty w Experymentarium, które pozwolą odkryć tajniki mieszanin oraz zajęcia na interaktywnej ekspozycji tłumaczącej zagadnienia fizyczne.

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Experymentarium: Mieszaniny bez tajemnic

Zupełnie nowe zajęcia w Experymentarium, podczas których uczestnicy odkryją tajniki mieszanin. Czym są mieszaniny? Jakie są ich rodzaje? Czy zmieszane składniki można rozdzielić? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź w trakcie wykonywania barwnych eksperymentów! Każdy z Was zapewne próbował kiedyś zmieszać ze sobą niebieską i żółtą farbkę w taki sposób, aby powstała zielona mieszanina, ale czy komuś udało się z tej zielonej mieszaniny wydobyć jej składniki? Przed Wami wielkie wyzwanie! Sprawdzicie także, co wspólnego ma prąd z kolorami oraz jak kreda i bibuła pomagają w eksperymentowaniu. Przed Wami barwne zamieszanie!

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni.

Godziny rozpoczęcia: 10:30, 12:00, 13:30.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: na stronie Organizatora.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/