Kultura w Poznaniu

Kalendarium

2 aktorów z niepełnosprawnosciami. Męszczyzna trzyma kulę z ośnieżonym drzewkiem.

"Jestem", reż. Grażyna Wydrowska

2020-01-31 ( piątek )
18:30
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Teatr Powszechny, grupa teatralna Jest Jak Jest
Podczas pracy nad pierwszym spektaklem grupy Jest Jak Jest, aktorzy zadawali sobie pytania: Kim jestem? Co czuję? Co lubię.? Czego się boję? Co mnie interesuje? Co jest dla mnie ważne? Czego chcę? Czym chciałbym podzielić się z innymi? Jak może być? Odpowiedzi przybrały różną formę - są namalowane, napisane, przedstawione, zaśpiewane lub nagrane. "Jestem" to ich iloczyn, zbiór refleksji członków zespołu na temat jednostkowych losów. "Tak naprawdę chciałabym się podzielić czymś ze swojego życia. To chyba będzie mi najłatwiej. Nie trzeba się tak stresować. Zrobię to z przyjaciółką. Zeszyty. Puzzle. Koncerty. Pierniki. Kartki. Puzzle wybrałam ponieważ lubię je układać od dzieciństwa, jest to coś z czego nigdy nie wyrosnę."
Magdalena Gombowska.
"Chciałbym chociaż trochę nakreślić to co czuję. Czym chcę i staram się kierować. Chociaż to nie jest takie proste." Szymon Kaźmierczak
Grupę teatralną Jest Jak Jest tworzą członkowie poznańskich wspólnot stworzonych dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Są wśród nich mieszkańcy dwóch domów prowadzonych przez Fundację L'Arche Polska, pracownik Galerii oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w ramach Stowarzyszenia Na Tak, podopieczny Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKRA czy Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Kilkoro aktorów radzi sobie z barierami dnia codziennego samodzielnie. Nowa grupa pracuje w ramach zamkowego programu "Teatr powszechny" pod artystyczną opieką Grażyny Wydrowskiej od stycznia 2019 r.

Grażyna Wydrowska - aktorka, reżyserka, pedagog teatralny. Współzałożycielka legendarnego Teatru Wierzbak. Prowadzi warsztaty i szkolenia oraz tworzy międzypokoleniowe projekty o charakterze artystycznospołecznym. Laureatka Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego, Nagrody Artystycznej im. Jana Dormana i Nagrody Rady Ministrów. Za działalność na rzecz kultury otrzymała też tytuł "Jednej ze stu obywatelek Wielkopolski" w ramach projektu "Czas obywatelek". Prowadzi zajęcia z profesjonalnymi artystami i amatorami - dziećmi, dorosłymi i seniorami.
reżyseria: Grażyna Wydrowska
muzyka: Joanna Sykulska
scenografia: Jarosław Szelest
światła: Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
realizacja dźwięku: Michał Anioła
występują: Piotr Bartoszewski, Alicja Bochniak, Magdalena Gombowska, Natalia Jaskowska, Szymon Kaźmierczak, Artur Lewandowski, Krystyna Morawska, Rafał Różański, Artur Warchoł, Alicja Zacharczuk, Maciej Zandecki
produkcja: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (premiera: listopad 2019r.)
Spektakl powstał i jest prezentowany w ramach programu  "Teatr powszechny" - performatywnego projektu realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016r., prezentującego dorobek teatralny środowisk zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia lub status społeczny.
Cena 10.00 zł
                        
                           

Zobacz www.ckzamek.pl/