Kultura w Poznaniu

Kalendarium

baner

II Poznań Surf Film Festival

2019-12-13 ( piątek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Tym razem będzie to z wieczór z BIG WAVE. Pokazane zostaną filmy nagrodzone na tegorocznym Warsaw Surf Film Festival #2: SATORI oraz VAGUE À L'ÂME, a na dokładkę polska produkcja WELCOME TO HEL.
Program wieczoru:

 • 19:00 WELCOME TO HEL (Polska 2019, 55 min)
  Co czyni z Chałup miejsce tak magnetyczne? Dlaczego każdy, kto raz zagłębi się w niepowtarzalnym klimacie tego miejsca, zawsze tam wraca? Trójka młodych autorów bacznie obserwowała i rejestrowała codzienne funkcjonowanie mieszkańców najsłynniejszych w kraju kempingów w Chałupach - surferów, instruktorów, czy zwykłych urlopowiczów...
  Film w oryginalnej wersji językowej.
 • PRZERWA 15 min
 • 20:10 VAGUE À L'ÂME (Francja 2018, 50 min)
  Film pokazuje nam jak wygląda życie najlepszych big wave surferów na świecie. Benjamin Sanchis i Shane Dorian zabiorą nas w podróż w poszukiwaniu największych fal. W szalonym tempie odwiedzamy takie miejsca jak Nazaré, Jaws i Mullaghmore. Obraz został nakręcony w rozdzielczości 4K, ale jest to nieco punkowe spojrzenie na absolutny szczyt surfingu. Top momentem filmu jest jazda Benjamina Sanchisa po gigantycznej 30 metrowej fali w Nazaré, upadek z której o mały włos zakończyłby się jego utonięciem. Wyróżnienie od jury na warszawskim festiwalu filmów surfowych.
  Film w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.
 • PRZERWA 15 min
 • 21:15 SATORI (RPA 2018, 55 min)
  Satori oznacza moment oświecenia i zrozumienia natury świata. Pragnienie doznania tego uczucia łączy grupę znajomych, która powstała wokół gigantycznej fali niedaleko Kapsztadu. Dungeons jest często uważany za najtrudniejszy big wave spot na świecie. Dodajmy, że w okolicznych wodach żyje dużo żarłaczy białych, które na Dungeons chętnie żerują a zrozumiemy, dlaczego surfowanie w tym miejscu daje lokalesom poczucie, że żyją tu i teraz. Zdobywca Grand Jury Prize na warszawskim festiwalu filmów surfowych.
  Film w oryginalnej wersji językowej.

Wiecej na stronie FB wydarzenia.

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Baner