Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni dla dorosłych - Nie trać głowy, czyli wstęp do nocnego survivalu

2019-05-03 ( piątek )
20:30
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, 61-612, Poznań

Homo sapiens - gatunek świetnie przystosowany do funkcjonowania w porze dziennej, w nocy chowający się w swoich bezpiecznych jaskiniach mieszkań lub oświetlonych miastach. Nie da się ukryć, że w kompletnych ciemnościach radzimy sobie co najmniej słabo. Ze względu na ograniczenia naszych zmysłów to właśnie noc w każdym kręgu kulturowym jest postrzegana jako pora demonów i wszelkich innych strachów. Czy noc jest rzeczywiście taka groźna? Czy nie da się jej oswoić bez pomocy światła? Zapraszamy na spotkanie z naszymi odwiecznymi lękami. W trakcie nocnych zajęć survivalowych sprawdzimy, na ile te strachy podyktowane są realnymi zagrożeniami. Uczestnicy dowiedzą się jak poradzić sobie w lesie offline: bez smartfona, latarki czy kompasu. Będzie trochę adrenaliny, ale organizatorzy skupią się przede wszystkim na chłodnej naukowej analizie sytuacji kryzysowej rozłożonej na czynniki pierwsze w kontrolowanych warunkach.
Charakter warsztatów: zajęcia terenowe
Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B), a następnie w okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Czas trwania: 2h
Bilety: na stronie Laboratorium Wyobraźni
Zajęcia dedykowane dla osób od 16. roku życia.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/wstep-do-nocnego-survivalu-w-ramach-cyklu-po-godzinach-laboratorium-wyobrazni-dla-doroslych/