Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Silent Night Poznań 2018

2018-12-13 ( czwartek )
17:00-18:00
Stary Rynek, Poznań

Przed poznańskim Ratuszem każdy - bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wyznanie czy język - może wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju świątecznym wydarzeniu. Tego dnia międzynarodowa społeczność Poznania utworzy niepowtarzalny wielojęzyczny chór, aby wspólnie zaśpiewać kolędę "Cicha Noc" w możliwie jak największej liczbie języków. Idea Silent Night jest prosta - jedna kolęda, wiele języków, wspólne przesłanie miłości i radości.

Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego śpiewania "Cichej Nocy" w możliwie dużej liczbie języków. "Cicha Noc" to najbardziej znana kolęda na świecie, którą przetłumaczono aż na 300 języków i dialektów. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Poznania, a wśród nich studenci zagraniczni, obcokrajowcy na stałe mieszkający w Poznaniu, społeczność lokalna oraz wolontariusze. Śpiewając wspólnie jedną z najpiękniejszych kolęd, pokażemy Poznań jako miejsce otwarte na wielokulturowość, a jego mieszkańców jako tolerancyjnych, serdecznych i gościnnych. Magię zbliżających się Świąt wzmocni przełamanie się opłatkiem i wspólne dekorowanie pierników.

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" przy współpracy z Miastem Poznaniem (wydarzenia finansowane jest przez Miasto w formie małego grantu w ramach Programu "Integracja i aktywizacja środowiska studenckiego poznańskich uczelni").

Zobacz web.facebook.com/events/2186542934698990/