Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Karolina Czarnecka - koncert w ramach promocji nowej płyty Solarium 2.0

2018-12-05 ( środa )
Klubokawiarnia Meskalina, Stary Rynek 6, Poznań

Karolina Czarnecka, znana publiczności z hitu "Hera koka hasz LSD", powraca z nową płytą zatytułowaną "Solarium 2.0" i wyrusza w trasę koncertową.

Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką "Hera koka hasz LSD", którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście. W 2014 roku artystka wydała EP-kę "Córka", która została ciepło przyjęta przez słuchaczy. W kwietniu 2018 r. miał swoją premierę album "Solarium 2.0" - promowany singlem "Anaruk" - będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku. Jesienią Czarnecka przemienia się w bajarkę, żeby podczas wędrówki pod hasłem "Solarium 2.0 18" opowiadać o swojej Tinie.

Na "Solarium 2.0" znów spotykamy bohaterkę Tinę, która wyjechała do stolicy, by śnić swój wielkomiejski sen. Longplay to zaproszenie do jej niepokoju, gdzie można wypić herbatę i zjeść ciastko, usiąść na materacu i posłuchać relacji z wycieczki. Dziewczyna wróciła właśnie z planety Solarium. Nie pojechała tam metrem, ani nie odleciała statkiem kosmicznym, nie ruszyła się nawet z miejsca. Zbyt podlaska i zbyt samotna była, by nie wpaść w Króliczą Norę. Poobijana, z ręką na temblaku, w końcu wróciła. Przywiozła ze sobą rozmaite pamiątki: książeczkę z pierwszej komunii, zbitą lufkę, gitarę elektryczną, pastelowo-różowe majtki i kosmiczny pył.

Album to coś więcej niż zwykła płyta CD, to rejestracja z niepokoju dziewczyny, która urodzona w roku 89. próbuje nie dać się porwać zdradliwym falom kapitalistycznej rzeczywistości. Za muzykę na płycie odpowiedzialny jest skład UV: Michał Górczyński i Jacek Kita, a za teksty Karolina Czarnecka i Michał Walczak. Nad stroną wizualną czuwa Dominika Grzybek.

Bilety w cenie 35 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: