Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Spektakl dla dzieci - Tropem Białej Sowy

2018-11-25 ( niedziela )
13:00-14:00
Teatr Cortiqué, ul. Petera Mansfelda 4, Poznań

"Tropem Białej Sowy" to baletowy spektakl dla dzieci (ale także dla całych rodzin), w którym widzowie odnajdą elementy akrobatyczne i wokalne. W roli wykonawców pojawiają się uczniowie poznańskich szkół artystycznych.

Spekakl wystawiany jest w nowym poznańskim Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź - teatrze bajki, którego wyjątkowa scena pozwala na obserwowanie tancerzy z trzech stron, a odległość między artystami a widownią jest niewielka, dlatego bajkowe sceniczne kostiumy i charakteryzacje wykorzystane w spektaklu można będzie podziwiać szczególnie dokładnie. A będzie się czemu przyglądać. Twórcy spektaklu "Tropem Białej Sowy" udowodnili w swoich poprzednich produkcjach ("Alicja w Krainie Czarów", "Królowa Śniegu"), jak ważna jest dla nich dbałość o każdy detal - wszystkie stroje wykorzystane na scenie są wykonywane ręcznie, a rekwizyty tworzone specjalnie z myślą o spektaklu. Muzyka towarzysząca widowisku natomiast to dzieło poznańskiego kompozytora Gabriela Kaczmarka.

Opowiadana na scenie historia dotyczy losów tytułowej Białej Sowy, której przeznaczeniem jest posiadanie mądrości, wiedzy i intuicji. Te cechy, wbrew pozorom, nie zjednują temu wyjątkowemu ptakowi samych przyjaciół. Czasami są wręcz powodem do drwin i intryg ze strony innych mieszkańców zimowego świata (np. Kruków, Strachów na Wróble czy Zmarzlaka). Jednak Biała Sowa, dzięki niezłomności swojego charakteru oraz opiece ze strony bogini Skandii i jej świty (Dziwne Stwory, Ludzie Lodu), dojrzale radzi sobie ze wszystkimi perypetiami, a na końcu, dzięki swojej rozwadze, doprowadza do harmonii w zimowym świecie.

Bilety w cenie od 15 zł do 35zł  dostępne na stronie http://szkolabaletowa.bilety24.pl/

Zobacz cortique.pl/tropem-bialej-sowy/