Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Katarzynki 2018 - drzwi otawrte w zajezdni Franowo

2018-11-25 ( niedziela )
12:00-16:00
Zajezdnia tramwajowa Franowo, Poznań

Kategoria: Rozrywka Inne Dziecko

Dzień świętej Katarzyny - patronki motorniczych i kierowców MPK, to ważna data w firmowym kalendarzu. W tym roku, jak zawsze, pracownicy MPK będą obchodzić to święto z pasażerami, których zapraszają na "Drzwi otwarte" do zajezdni Franowo w niedzielę, 26 listopada, w godzinach od 12 do 16. Dużo dodatkowych atrakcji szykują na niedzielę członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w dawnej zajezdni na ul. Madalińskiego.

 A wszystkim, którzy zechcą odwiedzić zajezdnie, zapewniona będzie bezpłatna  linia dowozowa. Trasa linii dowozowej 23: Forteczna - rondo Rataje - most św. Rocha - Marcinkowskiego - Gwarna - Rondo Kaponiera - Głogowska - Hetmańska - Forteczna. Częstotliwość: co ok. 15 - 20 minut.

Zgodnie z niepisaną tradycją, Dzień św. Katarzyny to jedyny dzień w roku, kiedy to można samodzielnie zasiąść za sterami tramwaju, pod czujnym okiem instruktora nauki jazdy.

W zajezdni na Franowie będzie można obejrzeć wystawę taboru. Wśród tramwajów będzie Tramino, Combino, Moderus Beta dwukierunkowy, a wśród autobusów historyczne Jelcze i Ikarusy. Dużym zainteresowaniem będą się zapewnie cieszyć nowoczesne pojazdy ratownicze: nowy dźwig Scania i Unimog. Gwoli katarzynkowej tradycji organizowane będąy tramwajowe wycieczki po najnowocześniejszej i największej zajezdni prezentując halę postojową, warsztatową, myjnię i linię obsługi technicznej. I oczywiście dla chętnych szansa na samodzielne poprowadzenie tramwaju.