Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Dzień Najmłodszego Odkrywcy - warsztaty

2018-11-17 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowany został program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

  1. Experymentarium: Fabryka Małego Chemika, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy można rozdzielić kolorki na części oraz czy można sprawić, że to, co niewidzialne stanie się widzialne. Ponadto, Maluchy sprawdzą, jak zrobić miłego w dotyku gniotka, którego zabiorą do domu.
  2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych -dzieci  będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje do odkrycia!
  3. Gra akustyczna Knoocker - w tej części nadal dzieci będą zachwycać się kolorami, ale także ruchomymi obrazami. Postarają się skoordynować swoje rzuty piłeczkami w ekran tak, aby złapać kolorowego kota, rozbić balony oraz sprawić, aby na świat przyszły małe dinozaury.

Godzina rozpoczęcia: 10:00. Czas trwania: 2h. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z Opiekunami.

Zobacz bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=22&data=2018-11-1