Kultura w Poznaniu

Kalendarium

James Carter

James Carter: Elektrik Outlet

2018-11-14 ( środa )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79

Jeden z najważniejszych i najwybitniejszych saksofonistów przyjeżdża wraz ze swoim zespołem Elektrik Outlet!

James Carter wraz ze swoim saksofonem przeszedł w bardziej elektronicznie brzmienia, co jest ciekawą zmianą w karierze Amerykanina. Doskonały wybór utworów takich gwiazd jak: Eddie Harris, Gene Ammons, Al Jarreau czy Stevie Wonder zapowiada rozmach w wykonaniu Elektrik Outlet. Cały ten efekt wzmacniają artyści z Detroit: Gerard Gibbs na instrumentach klawiszowych, Ralphe Armstrong na gitarze basowej i Alex White na perkusji.

Pod wieloma względami, rozbieżność impulsów stanowi sedno muzyki Cartera. Łączy szybkie i wściekłe solówki, z których był znany Ben Webster, z wolniejszymi, głębszymi tonami, co daje ciekawe melodyczne połączenie.

Jak mówi sam Carter: Najważniejszy jest komfort w każdym miejscu, gdzie przychodzi mi grać. Czuję, że muzyka równa się życiu. Po prostu nie da się normalnie przejść przez życie bez muzyki. To ona w dużej mierze wpływa na piękno naszego istnienia.

Carter stał się jedną z najjaśniejszych gwiazd w jazzdomie. Jego występy wywołują radość! - Lawrence B. Johnson, "Detroit News"

James Carter jest teraz u szczytu swojej kariery! - "Detroit News"

Bilety - 120 zł. m. siedzące, 95 zł. m. stojące.

op.sw 

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/