Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Imieniny Ulicy Św. Marcin

2018-11-11 ( niedziela )
Poznań

W tym roku Imieniny Ulicy Św. Marcin obchodzone będą wyjątkowo uroczyście, ponieważ przypadają w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada Korowód Św. Marcina wyruszy z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejdzie ulicą Bukowską przez Rondo Kaponiera do sceny usytuowanej na Placu Mickiewicza. Wezmą w nim udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, rekonstruktorzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych. Reprezentowane będą poznańskie dzielnice: Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce.
W namiocie na parkingu przed Zamkiem, odbędą się warsztaty dla świętujących rodzinnie poznaniaków, a przy Alei Niepodległości można będzie wziąć udział w Kiermaszu Rogali Świętomarcińskich, na którym nie zabraknie stoisk z rękodziełem artystycznym.
Wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Lao Che, po którym niebo nad naszym miastem rozświetli pokaz laserowy.
PROGRAM:

g. 10.30-13 
warsztaty dla całych rodzin / namiot przed Zamkiem
g. 11-21 
kiermasz rogala / Al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry oraz Św. Marcin od ul. Kościuszki do Al. Niepodległości
g. 12-20 
pokaz filmów o dawnym Poznaniu / Sala Wielka
g. 13.30 
korowód od MTP (ul. Bukowska) do Pl. A. Mickiewicza
ok. g. 14 
przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania / Pl. A. Mickiewicza
g. 14.15 
koncert Koło Jana / Pl. A. Mickiewicza
g. 14.30 
koncert Bubliczki / Pl. A. Mickiewicza
g. 15-18 
warsztaty z budowania Demonstronu dla młodzieży i dorosłych / namiot przed Zamkiem
g. 20 
koncert Lao Che/ Pl. A. Mickiewicza
ok. g. 21.30 
pokaz laserowy / Pl. A. Mickiewicza
Imieniny Ulicy 2018 są częścią całorocznego programu "Pochwała Wolności" w Centrum Kultury ZAMEK. Jego istotą jest refleksja nad ideą wolności oraz budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.

opr.sw

Zobacz ckzamek.pl/