Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Marek Jakubowicz i Anna Chong Kee Xin

Marek Jakubowicz & Anna Chong Kee Xin - koncert

2018-11-08 ( czwartek )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Dźwięki Dalekiego Wschodu w artystycznym połączeniu z kompozycjami europejskimi. Artyści tworzą unikatową muzyczną przestrzeń łączącą dźwięki z odległych zakątków świata.

Podczas występu artyści zaprezentują swoje kompozycje w wyjątkowych, aranżacjach. Będą to utwory wywodzące się z odległych od siebie nurtów artystycznych. W pierwszej części koncertu będzie można wysłuchać kompozycji Marka Jakubowicza i Michała Rukszy z Unobtainum, którzy inspirują się muzyką świata, w tym m.in. motywami skandynawskiego jazzu. W drugiej części na scenie pojawi się Anna Chong Kee Xin, która znana jest między innymi z utworów z gatunku "Indie Folk". Artystka zaśpiewa kompozycje z płyt, które wcześniej nagrała wspólnie z Unobtainum oraz własne, autorskie utwory. Muzyczna podróż rozpocznie się więc od Europy, a zakończy na Dalekim Wschodzie. Wspólny koncert będzie zatem unikatowym wydarzeniem artystycznym podkreślającym wyjątkowość i piękno muzyki świata.

Anna Chong Kee Xin - wokalistka i kompozytorka pochodzącą z Kuala Lumpur w Malezji gdzie mieszka i tworzy. Jej ostatni album pt. "A Reset of Earth" został nagrodzony w Singapurze (Fresh Music Award 2018) w kategorii "The Best Indie Album". Anna współpracuje z wieloma artystami na całym świecie, w tym m.in. z Markiem Jakubowiczem i Michałem Rukszą z polskiego duetu Unobtainum, z którymi pracowała przy płytach pt. "Feelings", "Unobtainum" i "Zendegi Zibast".

Marek Jakubowicz - polski kompozytor i gitarzysta. Ukończył improwizację jazzową w Berklee College of Music. Tworzy muzykę jazzową, world music, gra także na sitar. Jego płyta "Feelings (Multikulti)" została uznana przez "JazzWrap" za jeden z najlepszych albumów jazzowych 2012 roku. Jego muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej. Jest pomysłodawcą i producentem międzynarodowego projektu muzycznego Zendegi Zibast (z jęz. perskiego - życie jest piękne), wspólnie z artystami z Polski, Iranu i Malezji, w tym m.in. z udziałem Anny Chong Kee Xin, który zakończył się wydaniem wspólnej płyty.

Bilety - 60 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/