Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Całe życie w dresach - spektakl

2018-09-27 ( czwartek )
19:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Spektakl "Całe życie w dresach" to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: "Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka". Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Ba-Ku teatr powstał w 2009 roku w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak Fundacja, Ba-Ku teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych.

Z Ba-Ku współpracują m.in. aktorzy-imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

Po spektaklu prowadzona będzie zbiórka publiczna, której celem jest pozyskanie funduszy na zakup specjalistycznego roweru RaceRunnera dla Patryk Krause - odtwórcy jednej z ról w spektaklu, podopiecznego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej DLA CIEBIE.

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
Reżyseria: Przemek Prasnowski
Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski
Obsada: Justyna Tomczak - Boczko

Czas trwania: 45 min.

Przedstawienie dla widzów od 16 roku życia
Bilety w cenach: 15 zł (normalne), 10 zł (ulgowe)
Spektakl prezentowany w ramach
"Teatru powszechnego" - autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: