Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Koncert zespołów Leech, Thesis, Beyond the event horizo

2018-09-07 ( piątek )
19:00
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań

Kategoria: Muzyka

Koncert zespołu LEECH - szwajcarskiej ikony post-rocka. W ramach trasy promującej nową płytę zespół wystąpi na trzech koncertach w Polsce. Towarzyszyć mu będzie zespół THESIS promujący również nowe wydawnictwo oraz poznański Beyond the event horizon.

Leech (Zofingen - Szwajcaria)
Leech to jedna z najważniejszych post-rockowych grup z Europy. Od powstania w 1995 roku zespół wydał cztery albumy, EPkę i split z Long Distance Calling. Ich ostatnia płyta "If we get there one day, would you please open the gates?" potwierdziła przynależność do europejskiej czołówki post-rocka. Jesienią zespół wyda nową płytę i w ramach europejskiej trasy odwiedzi Polskę dając trzy koncerty.

Thesis (Warszawa - Polska)
Zespół THESIS działa na polskiej scenie od 2007 roku. Wydał do tej pory dwie płyty, trzy EPki, był częścią składanki Piotra Kaczkowskiego Minimax vol. 5 oraz prężnie koncertuje na różnych scenach w Polsce.
Na początku roku ukazał się nowy utwór "23:59" na kompilacji "Untitled", a 07 września 2018 roku ukaże się nowa płyta zespołu.

BEYOND THE EVENT HORIZON (Poznań - Polska)
Poznański zespół wykonujący instrumentalną muzykę rockową. Zespół wykonywać będzie materiał z nowej EPki "FAR" oraz zaprezentuje swój stały repertuar z debiutanckiej, wydanej w 2014 roku płyty "Event Horizon".

Bilety w cenie 40 zł.

_
opr.LT