Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Closterkeller

Closterkeller - koncert

2018-04-22 ( niedziela )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert w ramach wiosennej trasy koncertowej zespołu Closterkeller - Violet & Viridian Tour 2018, które będą się odbywały pod znakiem obchodów 25-lecia płyty "Violet" i najnowszego wydawnictwa zespołu "Viridian".

Fani Closterkeller będą mogli usłyszeć na żywo utwory z tych dwóch płyt, oraz znane utwory z albumu "Nero" z 2003 roku, który to w tym roku również ma swój okrągły jubileusz 15-lecia.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Viridian - 2017
Po sześciu latach od ostatniego krążka "Bordeaux", zespół wydał kolejny, dziesiąty album studyjny, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studiu Kultowe Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu "Viridian" odbyła się 22 września 2017. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.

Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór zatytułowany "Kolorowa Magdalena" nominowano w kategorii przebój roku.

Violet - 1993
Trzeci album studyjny zespołu Closterkeller wydany przez Izabelin Studio, którego reedycja ukazała się po sześciu latach od premiery nakładem Metal Minds Records zawierając dodatkowe trzy bonusowe kompozycje i dwa wideoklipy do utworów "Babeluu" i "W moim kraju".

Nero - 2003
Siódmy album studyjny zespołu Closterkeller wydany przez Matal Mind Productions, który rok po premierze doczekał się wersji anglojęzycznej. Płyta dotarła na 25. miejsce listy OLiS.

Bilety - 35 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/