Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Ne Obliviscaris - koncert

2018-04-15 ( niedziela )
19:30
Pod Minogą, Nowowiejskiego 8

Kategoria: Muzyka

Ne Obliviscaris to ekstremalny metal progresywny z Melbourne w Australii. Grupa została utworzona pod koniec 2003 roku przez skrzypka/wokalistę Tima Charles'a oraz drugiego wokalistę Marca "Xenoyr" Campbell'a. W zespole uczestniczyli także wokalistka sopranowa, gitarzysta prowadzący, basista oraz perkusista. W roku 2004 do zespołu dołączył Matt Klavins (były gitarzysta grupy Gomorrah) oraz gitarzysta prowadzący Corey King.
Oryginalna sekcja rytmiczna została zastąpiona w roku 2005 przez basistę Brendana "Cygnus" Browna (ex-Aphotic Dawn/Primordial Space) oraz perkusistę Daniela "Mortuary" Presland'a.
Przez prawie dwa lata Ne Obliviscaris grało w tym składzie i koncertowało w kraju.
W roku 2007 zespół wydał 33-minutowe demo w postaci 3 numerów "The Aurora Veil", która łączy w sobie elementy melodyjnego death metalu, jazzu, muzyki klasycznej a nawet improwizacji. Corey King opuścił grupę krótko po wydaniu dema, a jego miejsce zastąpił francuski gitarzysta Benjamin Baret, który grał wcześniej z Brownem w zespole Primordial Space. W 2009 roku Ne Obliviscaris rozpoczęło nagrywanie pierwszego pełnego albumu i odbył się koncert "Festival de la Grenouille", który pomógł zebrać fundusze na Distinguished Talent Visa. Dzięki temu Baret mógł przenieść się do Australii. Po 14 miesiącach czekania, mając już nagrany album jego aplikacja została odrzucona.
"Portal of I" został w końcu wydany w roku 2012. Ewolucja dźwiękowa została doceniona przez słuchaczy i krytyków muzycznych na całym świecie. W roku 2013 zespół podpisał kontrakt z kultową wytwórnią Season of Mist i rozpoczął nagrywanie następnego albumu. Po ukończeniu albumu zespół rozpoczął akcję crowdfundingową, aby móc ruszyć w trasę po całym świecie. Grupa chciała uzbierać 40 000$, ale australijczykom udało się zebrać aż ponad dwa razy tyle.

Bilety - 54 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: