Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Wystawowa wiosna w Starym Browarze

23.03 – 07.06.2018

Tegoroczna wiosna będzie w Starym Browarze bardzo ekscytująca, za sprawą cyklu pięciu niezwykłych ekspozycji. "Wystawową wiosnę" zainaugurował 23 marca "Beksiński nieznany", a w jej ramach, w Galerii na Dziedzińcu Sztuki i Słodowni, pojawią się także m.in. prace Romy Ligockiej oraz studentów i pedagogów UAP. 

Beksiński nieznany
23 marca - 30 kwietnia 2018

Zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego - fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście oraz pokaz VR (wirtualnej rzeczywistości). Bilety dostępne są w serwisie Bilety24 w cenie 10 zł (wystawa), 15 zł (VR) lub 19,99 zł (obie części).

"Nowy obraz/ Nowe spojrzenie 2018", Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
7 - 17 kwietnia 2018

Kolejna edycja konkursu na Nagrodę Artystyczną UAP, kierowana do studentów kierunku malarstwo wszystkich szkół artystycznych w Polsce. Nominowane do tegorocznej nagrody prace najzdolniejszych studentów, będzie można zobaczyć na wystawie konkursowej, w Słodowni +1 w Starym Browarze. Wstęp wolny.

Wystawa jubileuszowa Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii UAP
14 - 23 maja 2018

W roku akademickim 2017/2018 Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii obchodzi szczególną rocznicę - 90-lecie powstania kierunku Architektura Wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na jubileuszowej wystawie w Słodowni +1, zaprezentowane zostaną prace z zakresu szeroko pojętej architektury wnętrz, wystawiennictwa, ubioru, kostiumu i scenografii, wykonane przez studentów oraz realizacje i projekty pedagogów obecnego WAWiS. Projekty, które zostaną pokazane podczas wystawy, to wybrane współczesne koncepcje prezentowane w postaci plansz, przestrzenne makiety eksponowane na postumentach oraz instalacje o charakterze przestrzennym. Wstęp wolny.

Roma Ligocka - "Poszukiwanie bliskości"
18 maja - 7 czerwca 2018

Obrazy Romy Ligockiej przesiąknięte są z jednej strony ciężarem straty, lęku i samotności, z drugiej strony wyłania się z nich ogromna determinacja i siła charakteru. Artystka wczesne dzieciństwo spędziła w krakowskim getcie. Niemal całą rodzinę straciła w Auschwitz. Potem wiele lat spędziła na trudnej, wielokroć bolesnej emigracji. Miękką, perfekcyjną kreską Roma Ligocka rysuje sceny z dawnego życia Żydów: wesela, pary zakochanych i muzykantów. Ale także ucieczkę, pożegnanie, wygnanie, licytacje majętności oraz wyprzedaż marzeń. Wystawa "Poszukiwanie bliskości", cenionej w Polsce i na świecie Ligockiej, odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej - Simchat Chajim Festival. Galeria na Dziedzińcu Sztuki. Wstęp wolny.

Art Week
26 maja - 7 czerwca

Odbywająca się co roku w Poznaniu wystawa pod hasłem Art Week, tym razem pojawi się w Starym Browarze. Dorobek ponad 140 pracowni UAP przez dwa tygodnie będzie można oglądać m.in. w Słodowni +1, a także w innych miejscach w Poznaniu. Wstęp wolny.