Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl - PoKoziołek Świętomarciński - spacer po Starym Mieście

2017-11-11 ( sobota )
12:05
Miejsce zbiórki: przy schodach do ratusza

11 listopada obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji grupa przewodników PoPoznaniu zaprasza mieszkańców Poznania i przyjezdnych na spacer pokoziołkowy, który tradycyjnie rozpoczyna się przed ratuszem po pokazie psotnych koziołków.
W czasie wycieczki przewodnik postara się odpowiedzieć na kilka pytań: Gdzie był pierwszy Poznań? Kim byli poznańscy Bambrzy? Ile mieliśmy zwycięskich powstań narodowych? Czy ludzie w średniowieczu się... myli?
Nie zabraknie również akcentu patriotycznego oraz opowieści o pochodzeniu poznańskiego słodkiego przysmaku sprzedawanego szczególnie w dniu imienin ulicy Święty Marcin.
Trasa spaceru prowadzić będzie od Starego Rynku przez Plac Wolności na ulicę Święty Marcin, gdzie o godz. 13:30 rozpocznie się wspaniały korowód miejski.

Przewodnik: Andrzej

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

_
opr.LT