Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Galeria sztuki współczesnej FWD: oraz czytelnia książek artystycznych Ostrøv mają zaszczyt zaprosić na pierwszą w Polsce monograficzną wystawę Otto Starra, artysty XXI wieku.

Otto Starr (ur. 1978 w Warszawie) - polski artysta, fotograf, performer i twórca instalacji, na stałe mieszkający w USA.

Po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych, wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie, m. in. w Londynie, Zurychu, Warszawie, Nowym Jorku, Tokio, Monachium i Oslo. Największy rozgłos przyniosły mu ekspozycje What is Art?  w Nowym Jorku oraz The Triumph of Art w Londynie.

W roku 2006 zajął pierwsze miejsce na liście 100 najważniejszych młodych artystów świata magazynu sztuki współczesnej "Important Art Magazine". W 2008, w domu aukcyjnym w Londynie, Tryptyk Otto Starra osiągnął rekordową cenę 465 tys. dolarów.

Podczas pierwszych lat pobytu w Stanach, oprócz malarstwa, rysunku i instalacji rzeźbiarskich, zaczął zajmować się również reżyserią i fotografią. Jako reżyser filmu fabularnego zadebiutował westernem z udziałem znanych aktorów.

Z inicjatywami FWD: oraz Ostrøv związany jest od początku ich istnienia, mentorując i kibicując kolejnym projektom. Na ekspozycji odbywającej się w obu miejscach, premierowo zaprezentuje specjalnie przygotowany materiał wideo.

Prywatnie mąż amerykańskiej kuratorki i ojciec dwójki dzieci.

Wernisaż: 20.06.2017, godz. 18:00. Wystawa czynna 21.06 - 20.07.2017 r.

  • Galeria FWD: ul. Św. Marcin 47, Poznań, Pasaż Różowy, lokal 24
  • Ostrøv, ul. Św. Marcin 25, Poznań