Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Wakacje w muzeum - Muzealny Piotruś

2017-07-11 ( wtorek )
12:15
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Zajęcia adresowane sa do dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W czasie wakacji Organizatorzy zapraszają małych odkrywców do Muzeum Narodowego w Poznaniu na fascynujące podróże po muzealnych zakamarkach.
Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej, historii miasta Poznania czy wojskowości. Dlatego też dla miłośników pięknych widoków przygotowano zajęcia związane z pejzażami i podróżami, dla wielbicieli tradycji odbędą się spotkania uczące poznańskiej gwary, dla melomanów - spotkania z muzyką wśród dzieł sztuki, dla prawdziwych dam - lekcje o strojach i ubiorze, a dla wytrawnych słuchaczy - cygańskie baśnie. Jak na muzeum przystało nie zabraknie spotkań z historią: opowieści o rycerzach i żołnierzach Legii Cudzoziemskiej oraz zabaw w poszukiwaczy przygód i odkrywców muzealnych tajemnic.

Muzealny Piotruś - Ukrywa się wśród obrazów, ale wcale do nich nie pasuje. To Piotruś - taki prawdziwy z karcianej gry. Przemierzając sale i poznając malarskie tematy spróbujemy go odnaleźć.

Koszt udziału w zajęciach: 8 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum.

_
opr.LT