Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

45. Urodziny Kolejki Parkowej Maltanka

2017-07-09 ( niedziela )
11:00-17:00
Maltanka, ul. Jana Pawła II 1, Poznań

Ze strony Organizatora:

"Już 45 lat Maltanka wozi dzieci i dorosłych wzdłuż jeziora maltańskiego aż do Nowego ZOO. W niedzielę 9 lipca br. będziemy hucznie obchodzić jej kolejne urodziny. Między godz. 11:00 a 17:00 wraz z Galeria Malta zorganizujemy piknik, podczas którego zaplanowaliśmy wiele kolejowych akcentów.

Wspólnie zbudujemy tekturowe kolejki i będziemy tworzyć neonowe napisy. To nawiązanie do niebieskiego neonu KOLEJKA MALTANKA, który odrestaurowaliśmy przy wsparciu Galerii Malta. Pracował przy nim pan Piotr Heinze, ta sama osoba, która stworzyła go w latach 70'tych ubiegłego wieku.

Wraz z miłośnikami kolejki Maltanka zaprosimy Was do odwiedzenia loco garażu, w którym na co dzień nocują nasze ciuchcie. Miłośnicy znają wiele tajemnic kolejki i chętnie o nich opowiedzą. Będzie tu też można obejrzeć dodatkowa jednostkę, wypożyczoną z okazji urodzin Maltanki od Wyrzyskiej Kolei Powiatowej.

Restauracja Maltanka Poznań zaprosi Was do wspólnej zabawy i kolorowania. Dla uczestników właściciele przewidzieli słodkie upominki. Dzień wcześniej zaproszą też pasażerów Maltanki na wspólne grillowanie w okazyjnej cenie.

Aktywnościom kolejowym będą towarzyszyć stałe atrakcje:
- koło fortuny, czyli zagadki i zadania z nagrodami, które ufundowało MPK, Galeria Malta, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Bank Pocztowy,
- kolorowe dmuchańce i dart na rzepy,
- sportowe zabawy z Akademia Piłkarska Reissa,
- stoisko Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, na którym zorganizowane zostaną quizy z nagrodami oraz kolorowanki. Stowarzyszenie przeprowadzi też kwestę, której celem jest rozbudowa Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu i stworzenie najlepszych warunków dla rodzin, wspierających najmłodszych w trakcie tego trudnego leczenia. Warto ją wesprzeć!

Miłośników filmu "Madagaskar" zapraszamy o godz. 13:00, gdzie wraz z animatorami z Teatru Muzycznego będziemy się uczyć układu tanecznego do kultowej piosenki "Wyginam śmiało ciało". Kto wie, może jak się szybko nauczymy, przyłączą się do nas sami bohaterowie bajki? Warto zachować czujność!
O godz. 13:30 specjalny urodzinowy koncert zagra Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o.
Kiedy wybije godz. 14:00 na scenie pojawią się prezes Wojciech Tulibacki i Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Wraz z naszymi gośćmi złożą życzenia Maltance. Wspólnie z Galerią Malta rozstrzygniemy też konkurs fotograficzny "Moja przygoda z Maltanką". Zaraz później pojawi się pyszny 40-kilogramowy (!) tort przygotowany przez Cukiernia Jagódka Poznań. Poczęstujemy nim naszych wspaniałych gości.

To bardzo ważny jubileusz, ponieważ nasza ciuchcia od lat budzi zainteresowanie nie tylko mieszkańców, ale i turystów oraz zagranicznych dziennikarzy. Stanowi ona nie lada atrakcję na wycieczkowej mapie naszego miasta, dlatego zapraszamy do wspólnego świętowania!"

_
akt.LT

plakat