Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Zdzisław Dworzecki in memoriam

01.07.2017
18:30

Zdzisław Dworzecki in memoriam zorganizaowany w związku z przypadającą za kilka dni rocznicą 20. lat od nagłej śmierci ZDZISŁAWA DWORZECKIEGO, długoletniego Dyrektora, melomana, szefa Filharmonii Poznańskiej, jak również organizatora wielu niezapomnianych wydarzeń artystycznych z końca ubiegłego wieku.

Aby upamiętnić tę niezwykłą postać Organizatorzy zapraszają wszystkich Jego przyjaciół, znajomych oraz nieznajomych, którzy chcieliby pokłonić się Jego pamięci na mszę świętą, połączoną ze szczególnym muzycznym wspomnieniem.

Nakładem Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego i Wydawnictwa Poznańskiego ukaże się w najbliższych dniach książka "Zdzisław Dworzecki in memoriam", zawierająca wspomnienia jego przyjaciół.

Relacje zebrały:

  • Izabela Bauer-Confrere
  • Dorota Ronge-Juszczyk
  • Emilia Skalska

Książka rozdawana będzie nieodpłatnie osobom zainteresowanym, wyłącznie w dniu premiery 1 lipca, obecnym na mszy św.

"Dwadzieścia lat temu w lipcu zmarł nagle Zdzisław Dworzecki. (...) A my ciągle o Nim mówimy. Wspominamy Jego dokonania, pamiętamy, ile wykreował wielkich imprez muzycznych, ilu znakomitych artystów sprowadził do Poznania, jak interesująco i z wdziękiem prowadził koncerty, ile wyśmienitych anegdot nam opowiedział, i nieustannie ubolewamy, że tak wcześnie odszedł człowiek kreatywny i skromny, który nigdy nie był zawistny, a zawsze życzliwy ludziom. Nie chcemy, aby o Nim zapomniano, dlatego w dwudziestą rocznicę śmierci zebraliśmy te wspomnienia. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają i zechcieli o Nim opowiedzieć." - ze wstępu Doroty Ronge-Juszczyk.

_
opr.LT