Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Miłość do książki się nie starzeje - 120 lat spółki Święty Wojciech Dom Medialny. Wystawa

04.04 – 02.05.2017

Miłość do książki się nie starzeje - to specjalna ekspozycja z okazji jubileuszu 120 lat spółki Święty Wojciech Dom Medialny.

Celem wystawy jest pokazanie tradycji i dziedzictwa jednego z najstarszych działających polskich wydawców, którego historia wpisana jest w życie społeczne i kulturalne naszego kraju. Wystawa ukazuje konsekwencję w realizacji misji oraz umiejętność czerpania z osiągnięć poprzedników. Na planszach i w gablotach prezentujemy obok tytułów i eksponatów z przeszłości, publikacje również z ostatnich lat, umieszczając je w blokach tematycznych. Wystawa składa się z trzech głównych części określających aktywność spółki: misja i sposoby jej realizacji, tematyka wydawanych książek i czasopism oraz życie i rozwój firmy.

  • Wstęp wolny na wystawę.
  • Wystawa czynna w dni powszednie 11:30-18:30, w soboty 10:00-16:00.

Organizatorzy zapraszają na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie pt. Miłość do książki się nie starzeje, podczas którego historia spółki będzie tłem debaty o ponadczasowym fenomenie książki.
Panel dyskusyjny odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18.00 w gmachu Biblioteki Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1. Wstęp wolny.

_
oprac.LT

Plakat